8 مزیت قابل توجه از کاهو

8  مزیت قابل توجه از کاهو

 

 

برخی از مزایای سلامت کاهو عبارت اند از کاهش میزان کلسترول ، کنترل سرطان، محافظت از نورون ها، القاء خواب، کنترل اضطراب و کاهش التهاب , همچنین کاهو منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است.

کاهو هزاران سال پیش توسط مصری ها کشت شد. مصری ها از دانه های کاهو برای تولید روغن و از برگ های آن نیز استفاده می کرده اند.

این گیاه همچنین در مصر باستان، اهمیت فرهنگی و مذهبی داشته است و به عنوان یک شی مقدس در نظر گرفته می شده. بعدها یونانی ها و رومی ها نیز این محصول را کشت کردند.

در طول قرون وسطی در اروپا، کاهو به عنوان یک داروی طبيعی شناخته شده بوده است که در چندین متن قرون وسطایی نیز ذکر شده .

در واقع می توان نمونه هایی از این گیاه که به عنوان یک دارو برای بیماری های مختلف در طب یونانی تجویز می شده است پیدا کرد.

از کاهو برای درمان اختلال بیلیس، فشار خون، بی اشتهایی ، بی خوابی، و همچنین یک ماده برای تحریک روده و دستگاه گوارش و یک روش برای متوقف کردن میل جنسی استفاده می کرده اند.

در طول قرون وسطی و در آغاز دوره مدرن، کاهو از اروپا به آمریکای شمالی رسید. در طول قرن نوزده این گیاه به سایر نقاط جهان نیز گسترش یافت به ویژه در آسیا، آمریکای جنوبی، آفریقا و استرالیا. امروزه کاهو را می توان تقریبا در تمام نقاط جهان یافت، از آمریکا گرفته تا سیبری.

 

ارزش غذایی کاهو

 

کاهو حاوی آب ، انرژی، پروتئین، چربی، کربوهیدرات، فیبر غذایی و قندها است. مواد معدنی و ویتامین های موجود در کاهو عبارت اند از کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، روی و ویتامین هایی مانند تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات، ویتامین B-6، C، A، E  و ویتامین K.

 

فواید سلامتی کاهو

 

برای هزاران سال است که کاهو به عنوان یک سبزی کشت می شود. همچنین افراد در گذشته از آن به عنوان داروی گیاهی استفاده می کرده اند. برخی فواید سلامتی ان که توسط علم مدرن تایید شده است عبارتند از:

 

خواص ضد التهابی :

 

کاهو دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به کنترل التهاب کمک کند.

 

کاهو

 

محافظت از سلول های عصبی :

 

نورونها سلول های مغزی هستند که اتصالات فیزیکی را تشکیل می دهند تا حافظه شکل گیرد. مرگ نورون ها دراین اتصالات یا مدارهای خاص می تواند منجر به از دست دادن حافظه شود.

در برخی موارد شدیدتر ، مرگ ناگهانی این نورون ها می تواند منجر به بیماری هایی مانند آلزایمر شود.کاهو به طور قابل توجهی از مرگ این نورون ها جلوگیری می کند. این تحقیقات همچنین نشان داده است که کاهو دارای توانایی محافظت از عصب ها است که یک درمان معمول برای بیماری های نروژنیک است.

 

کاهش سطح کلسترول :

 

کاهو می تواند سبب کاهش سطح کلسترول شود اغلب این کلسترول ها منجر به بروز بیماری های قلبی و عروقی و سایر بیماری های  خطرناک می شوند. سطح کلسترول بالا، به ویژه سطح کلسترول بد یا LDL  برای بدن مضر است و می تواند باعث بروز حملات قلبی و سکته مغزی شود.

مطالعه ای بر روی موش ها انجام شد تا اثرات مصرف کاهو بر چربی و کلسترول را بررسی کند. نتایج نشان داد موش هایی که از کاهو تغذیه کرده بودند کاهش معنی داری در سطح کلسترول شان ایجاد شده بود.

 

موجب تولید خواب در فرد می شود :

 

یکی از مهمترین استفاده های سنتی کاهو در پزشکی یونانی این است که به عنوان یک القا کننده خواب استفاده می شود. آزمایشات انجام گرفته بر روی کاهو نشان داد که دارای موادی است که اثرات آرام بخشی زیادی دارد.

 این مواد همچنین باعث کاهش ضربان قلب و انقباضات بطنی نیز می شود. این ماده شیمیایی خاص با مسدود کردن سیگنال های تحریک پذیر بافت های عضلانی و عصبی می شود.

 

خواص آنتی اکسیدانی :

 

مطالعات نشان داده اند که کاهو به دلیل آنتی اکسیدان های بالایی که دارد با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. آنتی اکسیدان ها مواد شیمیایی زیستی هستند که عمدتا در رژیم های غذایی ما یافت می شوند.  این مواد برای سلامتی انسان بسیار ضروری می باشند.

آنتی اکسیدان ها به عنوان موانعی برای رادیکال های آزاد که در طول متابولیسم سلولی تولید می شوند هستند. این رادیکال های آزاد به سلول های سالم و DNA حمله می کنند. آنها اغلب می توانند سلول های سالم را به سلول های سرطانی تبدیل کنند.

 در نتیجه باعث بروز بیماری های مختلف می شوند. آنتی اکسیدان ها ضد این رادیکال های آزاد هستند و قبل از انکه حملات رادیکال های آزاد اغاز شود آنها را از بین می برند.

 

کاهو

 

خواص ضد میکروبی دارد :

 

کاهو دارای خواص ضد میکروبی می باشد. Candida albicans  و تعدادی از مخمر های دیگر به طور کامل در اثر تماس با مواد موجود در کاهو تغییر شکل می دهند.

 

کنترل اضطراب :

 

خواص درمانی کاهو در بیماری های عصبی به مدت طولانی است که مورد توجه است و در طول دوران باستان و قرون وسطی نیز در طب یونانی از آن استفاده می شده است. بر اساس تحقیقات انجام گرفته به این نتیجه رسیدند که کاهو دارای خواص ضد اضطرابی نیز می باشد.

 

 خواص ضد سرطانی :

 

عصاره برگ کاهو می تواند انواع خاصی از سرطان را کنترل نماید. تحقیقات صورت گرفته بر روی سلول های سرطانی انسان، به خصوص سلول های لوسمی و سلول های سرطانی سینه نشان داد که عصاره کاهو به میزان قابل توجهی نقش درمانی دارد.

 

عوارض جانبی کاهو

 

آلرژی غذایی پاسخ غیر طبیعی سیستم ایمنی بدن به نوع خاصی از مواد غذایی است که بدن آن را به عنوان یک عامل بیگانه تلقی می کند. در اغلب موارد ، دلایل آلرژی غذایی ناشناخته است.

 آلرژی غذایی که به آنافیلاکسی منجر می شود بدترین نوع است و طبق مرکز آمار کنترل بیماری در حال افزایش نیز می باشد. مطالعات نشان داده اند که حتی کاهو نیز می تواند آلرژی ایجاد کند و پروتئین های آلرژن در ان شناسایی شده اند.

 

 

 

ترجمه شده توسط گروه ورته

منبع : https://www.organicfacts.net/health-benefits/vegetable/health-benefits-of-lettuce.html

هرگونه کپی برداری باذکر نام گروه ورته و لینک دهی مستقیم مجاز است.