5 فایده سلامتی تخمه آفتابگردان

5 فایده سلامتی تخمه آفتابگردان

 

 

1. افزایش سلامت قلب و عروق

 

دانه های آفتابگردان حاوی دو ماده مغذی به نام ویتامین E و فولات است که سلامت قلب و عروق را افزایش می دهد.

یک چهارم فنجان تخمه آفتابگردان بیش از 60 درصد از ویتامین E مورد نیاز روزانه شما را تامین می کند. این ویتامین ضروری عملکرد آنتی اکسیدانی مهمی انجام می دهد و با متعادل سازی سطح ویتامین E بدن خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری های قلبی و عروقی کاهش پیدا می کند. ویتامین E با خنثی کردن رادیکاهای آزاد از سلامت مغز محافظت می کند.

علاوه بر این فولات سلامت قلب و عروق را از بدو تولد تا پیری بهبود می بخشد. فولات, هموسیستئین را که یک نشانه از مشکلات قلبی و عروقی است به متیونین که یک اسید آمینه ضروری است تبدیل می کند. فولات و اسیدهای چرب ضروری به طور طبیعی در دانه های آفتابگردان وجود دارند که سلامت قلب و عروق را افزایش می دهند.

 

2. فیتواسترول ها سطوح کلسترول خون را افزایش می دهند

 

دانه های آفتابگردان سطح بالایی از فیتواسترول ها را در خود جای داده اند. این فیتواسترول ها خواص فیزیکی مشابه کلسترول دارند پژوهش ها نشان داده اند که آنها با سطوح کلسترول های سالم در ارتباط هستند.

 

3. منبع غنی از منیزیم است

 

کمبود منیزیم می تواند مشکلات سلامتی بسیاری را به وجود آورد که سیستم قلبی و عروقی، عصبی و ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. عضلات و سیستم اسکلتی بدن نیز برای عملکرد مناسب به منیزیم نیاز دارند.

یک چهارم فنجان دانه آفتابگردان بیش از 25 درصد از منیزیم توصیه شده روزانه شما را فراهم می کند. که برای حفاظت از مغز، قلب و ماهیچه های شما ضروری است.

 

تخمه آفتابگردان

 

4. از خلق و خوی سالم شما محافظت می کند

 

منیزیم موجود در دانه های آفتابگردان خلق و خوی را بهبود می بخشد. بیش از صد سال پیش از سولفات منیزیم برای بیماران مبتلا به افسردگی استفاده می کرده اند. امروز منیزیم نقش مهمی در درمان هومیوپاتی برای سلامت روان دارد.

 

5. حاوی سلنیوم یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است و برای سلامت تیروئید موثر است

 

دانه های آفتابگردان حاوی سلنیوم یک ماده مغذی ضروری است. مطالعات نشان داده اند که سلنیوم عملکرد آنتی اکسیدانی دارد و سبب کاهش قرمزی و تورم در بدن می شود. همچنین به تازگی دریافته اند که نقش حیاتی در متابولیسم هورمون تیروئید دارند.

 

بهترین راه برای خوردن دانه های آفتابگردان

 

دانه آفتابگردان یک میان وعده عالی است به شرط انکه به شکل صحیح از آن استفاده شود. بسیاری از این دانه ها با نمک های بسیاری طعم دار شده اند که در نتیجه سلامت نیستند. همچنین ممکن است که آنها ارگانیک نباشند. توصیه می شود که از کره آفتابگردان که شبیه به کره بادام زمینی است استفاده کنید.

 

 

 

ترجمه شده توسط گروه ورته

منبع : http://www.globalhealingcenter.com/natural-health/health-benefits-of-sunflower-seeds/

هرگونه کپی برداری باذکر نام گروه ورته و لینک دهی مستقیم مجاز است.