فواید پنیر چدار

فواید پنیر چدار

 

 

خوردن 1.5 اونس پنیر چدار معادل 1 فنجان لبنیات است که در واقع برابر با یک سوم میزان لبنیات توصیه شده در روز برای بزرگسالان می باشد. محصولات لبنی مانند پنیر چدار، مواد مغذی بیشماری از جمله پروتئین، کلسیم، ویتامین D و پتاسیم را برای شما فراهم می اورند.  

مصرف مقدار کافی از این مواد غذایی  باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند پوکی استخوان، دیابت، بیماری های قلبی و فشار خون می شود.

 

پروتئین

 

مصرف 1 اونس پنیر چدار، شامل 7 گرم پروتئین است که در واقع 14 درصد از میزان پروتئین توصیه شده در روز را برای شما فراهم می کند. پروتئین پنیر چدار یک پروتئین کامل است که تمام اسید آمینه های ضروری که بدن شما به آن نیاز دارد را برایتان فراهم می کند. پروتئین احساس سیری در شما ایجاد می کند که در نتیجه مانع از پرخوری شما می شود.

 

پنیر چدار

 

ویتامین ها

 

پنیر چدار ویتامین های ضروری را برای بدن شما فراهم می کند. 1 اونس پنیر چدار حاوی 0.1 میلی گرم ریبوفلاوین و 281 واحد ویتامین A یا معادل 6 درصد از میزان توصیه شده در روز است و همچنین حاوی 0.2 میکروگرم ویتامین B-12 یا 4 درصد DV؛ و مقادیر کمی تیامین، نیاسین، ویتامین B6، فولات و ویتامین D، E  و K است.

 ریبوفلاوین به تشکیل گلبول های قرمز کمک می کند و غذا را به انرژی تبدیل می کند و همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان از آسیب رادیکال های آزاد به بدن جلوگیری می کند.

ویتامین A برای عملکرد مناسب اندام ها، بینایی بهتر و رشد سلولی ضروری است و ویتامین  B12برای تولید DNA و گلبول قرمز مورد نیاز است.

 

مواد معدنی

 

1 اونس پنیر چدار، حاوی 202 میلی گرم کلسیم یا 20 درصد ازDV, 143  میلی گرم فسفر یا 14 درصد از DV, 0.9  میلی گرم روی یا 6 درصد DV و مقدار کمی پتاسیم، آهن و منیزیم است.

کلسیم برای عملکرد بهتر عضلات و اعصاب بدن ضروری است و استحکام استخوان های شما را افزایش می دهد ، فسفر برای عملکرد کلیه ها و تولید DNA ضروری است و روی (زینک) برای تشکیل پروتئین ها و عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن لازم است.

 

ملاحظات

 

از پنیر چدار در حد اعتدال استفاده کنید چرا که چربی و کالری زیادی دارد هر 1 اونس پنیر چدارحاوی 114 کالری و 9 گرم چربی است که 6 گرم از این چربی , چربی اشباع شده می باشد.

 

 

 

ترجمه شده توسط گروه ورته

منبع : http://healthyeating.sfgate.com/advantages-cheddar-cheese-4414.html

هرگونه کپی برداری با ذکر نام گروه ورته و لینک دهی مستقیم مجاز است.