ارزش غذایی پنیر چدار

ارزش غذایی پنیر چدار

 

 

پنیر چدار در واقع پنیر مورد علاقه کودکان و بزرگسالان است که به طور گسترده در فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها یافت می شود. خوردن آن به شکل ساده و یا اضافه شده به مواد غذایی دیگر نه تنها عطر و طعم خاصی به غذای شما می دهد بلکه فواید سلامتی بسیاری نیز برایتان دارد.

اگر چه این پنیر چربی اشباع شده نسبتا بالایی دارد اما حاوی پروتئین، کلسیم و فسفر نیز می باشد.

 

کالری، چربی و کلسترول

 

هر اونس پنیر چدار حدودا دارای 113 کالری و 82 چربی می باشد. از هر 9 گرم چربی در هر اونس پنیر چدار، 6 گرم آن چربی اشباع شده است. همین اندازه حاوی 29 میلی گرم کلسترول است. وزارت کشاورزی ایالات متحده گزارش می دهد که یک اونس پنیر کم چرب چدار دارای 80  کالری، 5 گرم چربی است که 3 گرم آن چربی اشباع شده می باشد.

 

کربوهیدرات، فیبر و پروتئین

 

پنیر چدار تا حد زیادی از چربی و پروتئین تشکیل شده است، نه کربوهیدرات. هر اونس پنیر چداری که کم چرب باشد حاوی 1 گرم کربوهیدرات، فاقد فیبر و 8 گرم پروتئین است.

 

پنیر چدار

 

مواد معدنی

 

مثل ماست، ساردین ها و شیر، پنیر چدار نیز یکی از بهترین منابع کلسیم است که 20 درصد از کلسیم مورد نیاز شما در روز را تامین می کند.

 

ویتامین ها

 

پنیر چدار مانند میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین نیست اما مقدار کمی از ویتامین های خاص را در خود جای داده است. به عنوان مثال، یک اونس پنیر چدار می تواند 6 درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین  A، 6  درصد به ریبوفلاوین و 4 درصد به ویتامین B12 را فراهم کند. 

 

استفاده و نگهداری

 

از پنیر چدار می توان در همبرگر و سالادها و غذاهای دیگر استفاده کرد. طعم آن بسته به نام تجاری که دارد می تواند متفاوت باشد. پنیر چدار را باید پیچید و در داخل یخچال نگهداری کرد.

 

 

 

ترجمه شده توسط گروه ورته

منبع : http://www.livestrong.com/article/240906-nutritional-value-of-cheddar-cheese/

هرگونه کپی برداری با ذکر نام گروه ورته و لینک دهی مستقیم مجاز است.