5 فایده انگور فرنگی

5  فایده انگور فرنگی

 

 

میوه ای خوشمزه، سالم و بسیار مغذی است که از آن در ترشی، سس سالاد، مربا و غذاهای دیگر استفاده می شود. انگور فرنگی یک معجزه است که خواص درمانی بسیاری دارد.

 

1. برای سلامت پوست و موی شما خوب است

 

انگور فرنگی حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که در از بین بردن رادیکال های آزاد بدن شما موثر است. رادیکال های آزاد سلول های سالم را از بین می برند در نتیجه انگور فرنگی از تکثیر این رادیکال ها در بدن شما جلوگیری می کند. داشتن سلول های سالم در بدن بر روی پوست و مو شما تاثیر به سزایی دارد. انگور فرنگی سبب درخشش پوست شما می شود. همچنین حاوی آهن و کلسیم است که باعث تقویت موهای شما می شود و رشد آنها را سریع تر می کند. همچنین از ریزش موهای شما جلوگیری می کند و رنگدانه های طبیعی مو شما را حفظ می کند و در نتیجه سبب درخشش موها می شود.

 

2. برای معده شما خوب است

 

خوردن آب انگور فرنگی برای معده خوب است. روند هضم را بهبود می بخشد همچنین فیبر بالایی دارد که از بروز یبوست جلوگیری می کند. شما می توانید آن را برای جلوگیری از یبوست خود استفاده کنید . همچنین با ایجاد توازن در اسید معده سبب آرامش دیواره های معده می شود.

 

3. از پیری جلوگیری می کند

 

نمی تواند همیشه شما را جوان نگه دارد اما سرعت روند پیری را در شما کاهش می دهد. انگور فرنگی (ORAC)  بالایی دارد که از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کند. استرس اکسیداتیو باعث پیری زودرس می شود و شما می توانید با مصرف انگور فرنگی به طور منظم از بروز این اتفاق جلوگیری کنید.

 

انگور فرنگی

 

4. با کم خونی مبارزه می کند و برای سیستم عصبی هم خوب است

 

انگور فرنگی غنی از آهن است و برای افراد مبتلا به کم خونی مفید است. شما می توانید یک عدد انگور فرنگی را به طور روزانه و یا آب ان را دو تا سه بار در هفته برای پیشگیری از کم خونی مصرف کنید. این میوه غنی از پتاسیم است که به سیستم عصبی کمک می کند و گردش خون در بدن شما را افزایش می دهد.  

 

5. به بیماران مبتلا به دیابت کمک می کند تا سطح قند خون خود را حفظ کنند

 

انگور فرنگی برای بیماران مبتلا به دیابت نیز خوب است. تولید انسولین در بدنتان را افزایش می دهد و سطح قند خون شما را تنظیم می کند. یک راه ساده تر این است که انگور فرنگی را به قطعات کوچک تبدیل کنیم، آنها را خشک و پودر کنیم و سپس ان را مصرف کنیم. شما می توانید این پودر را به آب یا شیر اضافه کنید و هر روز آن را در اوایل صبح مصرف کنید.

 

 

 

ترجمه شده توسط گروه ورته

منبع : http://www.magforwomen.com/health-benefits-of-gooseberry/2/

هرگونه کپی برداری باذکر نام گروه ورته و لینک دهی مستقیم مجاز است.