فواید گل کلم

فواید گل کلم

 

 

منافع بهداشتی گل کلم عبارت اند از رهایی از سوء هاضمه ، دیابت، کولیت، پاپیلوماتوز تنفسی، دژنراسیون ماکولا، چاقی و فشار خون بالا. قدرت آنتی اکسیدانی گل کلم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند همچنین خطر سکته مغزی، سرطان و بیماری های عصبی را کاهش می دهد. همچنین در حفظ سلامت استخوان و مغز و تعادل الکترولیت و تنظیم سطح کلسترول بدن موثر است و از اختلالات قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

 

ارزش غذایی گل کلم

 

گل کلم منبع خوبی از ویتامین ) C اسید اسکوربیک)، فولات، ویتامین K (فیلوکینون) و ویتامین B-6 است. به مقدار کمی ویتامین B1  (تیامین) ، B2 (ریبوفلاوین) ، B3 (نیاسین) و  E  (آلفا توکوفرول) در ان وجود دارد. مواد معدنی مهمی مانند کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم و منگنز بدون کلسترول اضافی برای بدن فراهم می کند. گل کلم یک منبع غنی از پروتئین است و مقدار بسیار کمی چربی در ان وجود دارد.

 

گل کلم

 

 

فواید گل کلم

 

ظرفیت آنتی اکسیدانی :

 

سبزیجات کلمی مانند گل کلم حاوی ویتامین C، منگنز و سایر آنتی اکسیدان های قوی هستند که سلامتی بسیاری برای ما به ارمغان می آورند. گل کلم شامل مواد شیمیایی-گیاهی به نام ایندول و glucosinates می باشد. این مواد آنزیم های از بین برنده سرطان را تحریک می کنند و از سلول های بدن در برابر استرس اکسیداتیو و آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

 

سلامت قلب و عروق :

 

گل کلم حاوی ویتامین K است که دارای خواص ضد التهابی می باشد. اگر از گل کلم به شکل منظم مصرف کنید گردش خون را بهبود می بخشد از عروق خونی محافظت می کند که این فواید را می توان به حضور گلوکورافانین نسبت داد. گلوکورافانین به ایزوتیوسیانات تبدیل می شود که فعالیت ضد التهابی دارد و از تجمع چربی در رگ های خونی جلوگیری می کند.

ایزوتیوسیانات و ایندول-3-کاربینول ضد التهاب هستند و در سطح ژنتیکی عمل می کنند و مانع از بروز التهاب در مراحل اولیه می شوند. در مطالعات مختلف نشان داده است که ایندول در سنتز چربی، تری گلیسیرید و کلسترول مؤثر است و سلامت قلب و عروق را حفظ می کند.

 

 

 

ترجمه شده توسط گروه ورته

منبع : https://www.organicfacts.net/health-benefits/vegetable/health-benefits-of-cauliflower.html

هرگونه کپی برداری باذکر نام گروه ورته و لینک دهی مستقیم مجاز است.